Świętujemy naszą kulturę i dziedzictwo na 86 Paradzie Pułaskiego.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasi uczniowie przyzwyczajają się do swoich sobotnich porannych zajęć, odnawiają kontakty ze starymi przyjaciółmi i budują nowe relacje. Jednym z wydarzeń, które naprawdę ucieleśnia zaangażowanie naszej szkoły na rzecz naszego dziedzictwa, jest coroczna Parada Pułaskiego, która odbyła się w niedzielę 1 października (2023).

Nasza szkoła z dumą wzięła udział w 86 dorocznej paradzie, której przewodzili Marszałek Parady Pułaskiego, dyrektor Joanna Kujałowicz i Miss Polonia Emilia Wach. W towarzystwie przyjaciół i rodzin, Szkoła Polska im. Jana Pawła II zapełniła dwa autobusy czarterowe jadące do 36th Ave. w Nowym Jorku.

Ubrani w czerwono-białe stroje – rodzice, uczniowie i wykładowcy z duma machali polską i amerykańską flagą, potwierdzając tegoroczne hasło „Świętujemy obronę wolności Polski i Ameryki”.

Mamy nadzieję, że nasz udział zainspiruje przyszłe pokolenia Polaków do okazania dumy ze swojego dziedzictwa i uczestniczenia w paradzie przez długie lata.