Motto

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”
(Jan Paweł II. Nowy Jork: 2 Października, 1979)

Misja

John Paul II Supplementary Polish School was founded in March of 2006 as a non-profit organization to develop creative and challenging curriculum for children of Polish heritage. The program will help them develop awareness and understanding of Polish language, religion, culture, and history.

We are committed to promote loyalty to America and to be proud Polish-Americans in Our Community. We are dedicated to foster a sense of community, cultural identity and Heritage. To carry out our mission, we have a voluntary active Board of Directors to coordinate activities.

Ogólnie

Nasza szkoła zaprasza dzieci w wieku szkolnym na lekcje języka polskiego, religii, historii i kultury polskiej, w każdą sobotę od 9:00 am – 1:00 pm.

Nasza szkoła jest SPOŁECZNĄ placówką oświatową, niedochodową, jedną z ok. 200 polskich szkól na terenie USA. Została zorganizowaną przez rodziców, którzy w chwili powołania szkoły do życia wyrazili pragnienie, by ich pociechy poznawały kulturę Polską. Pod tym pojęciem rozumiemy swobodne posługiwanie się językiem polskim, znajomością rodzinnej historii, geografii, literatury i tradycji. SZKOŁA NA EMIGRACJI to placówka dla dzieci i młodzieży, która DZIAŁA DZIĘKI RODZICOM.

Pragniemy, aby Państwo czuli się w niej gospodarzami. Potrzebujemy obecności Państwa, w godzinach zajęć szkolnych, w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa w czasie przerw i posiłków.

Pragniemy też, by Państwo pomagali nam w realizacji szkolnych imprez, a także – swoimi talentami – przyczyniali się do wzbogacania naszych Dzieci. Niech ta szkoła będzie szkołą naszych marzeń oraz miejscem spotkań przyjaciół.

Rada Szkolna

973-960-7193

administracja@polskaszkolanj.com

Sponsorowanie Szkoły

Nasza szkoła działa jako organizacja non-profit i oparta jest na społecznej działalności rodziców. Nasze funkcjonowanie bazuje na trzech głównych filarach finansowania: opłat za uczęszczanie do szkoły, wszelkiego rodzaju inicjatywom fundraising i donacjom lokalnych biznesów.

Zapraszamy biznesy oraz osoby indywidualne do wspomagania naszej szkoły. O bliższe informacje na ten temat prosimy się skontaktować przez wypełnienie formy.